Wspólnota Polska
biblioteka
.wspolnotapolska.org.pl

ARTYKUŁY

SENAT I POLONIA

Udział Senatu III RP w życiu Polaków za granicą   W okresie międzywojennym Senat Rzeczypospolitej Polskiej przykładał ogromną wagę do spraw emigracji i utrzymywania więzi z licznym już wówczas wychodźstwem. Podejmowano różnorodne działania, mające zintegrować rzesze emigrantów i Polaków mieszkających poza krajem. W 1929 r. odbył się I Zjazd Polaków z Zagranicy. Powołano wówczas Radę Organizacyjną, koordynującą inicjatywy służące sprawom polonijnym. Jej prezesem został marszałek Senatu Juliusz Szymański.…

KOMISJA SPRAW EMIGRACJI I ŁĄCZNOŚCI Z POLAKAMI ZA GRANICĄ SENATU RP VII KADENCJI

Skład Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą   Łukasz Abgarowicz Od: 17.11.2011 r. zastępca przewodniczącego komisji od 20.12.2011 r.   Leszek Czarnobaj Od: 17.11.2011 r.   Mieczysław Gil Od: 17.11.2011 r.   Piotr Zientarski Od: 17.11.2011 r.   Wiesław Kilian Od: 17.11.2011 r. Do: 30.05.2012 r.   Marek Borowski Od: 17.11.2011 r. Do: 21.02.2013 r.   Barbara Borys-Damięcka Od: 17.11.2011 r. zastępca przewodniczącego komisji od 20.12.2011 r.  …

KOMISJA ŁĄCZNOŚCI Z POLAKAMI ZA GRANICĄ SEJMU RP VI KADENCJI

Skład Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą (okres działalności: 17-11-2011 - )*   Dziedziczak Jan   /PiS/   Fabisiak Joanna   /PO/  -  zastępca przewodniczącego   Fedorowicz Jerzy   /PO/   Fiedler Arkady   /PO/   Gosiewska Małgorzata   /PiS/   Górski Artur   /PiS/   Kaczyński Jarosław   /PiS/   Koźlakiewicz Mirosław   /PO/   Kwiatkowski Adam   /PiS/   Lipiński Adam   /PiS/  -  przewodniczący   Marcinkiewicz Małgorzata   /RP/   Rozpondek Halina   /PO/   Sajak Paweł  …